ForumKralTürkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AK Parti kapatılmamıştır....

AK Parti kapatılmamıştır.... Empty AK Parti kapatılmamıştır....

Mesaj  Admin Paz Ağus. 10, 2008 3:19 pm

AKP Kapatılmadı.......

--------------------------------------------------------------------------------
AK Parti kapatılmamıştır
7/30/2008 Karakter Boyutu:
AK Parti`nin kapatılması istemiyle açılan dava sonuçlandı. Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç AK Parti hakkındaki kararı açıklıyor. Yargıtay Cumhuriyeti Başsavcılığı`nın AK Parti`nin laikliğe aykırı eylemlerin odağı durumana geldiğiğinin gözeltilerek 2800 / 1001 b maddesi gereğince temelli kapatılmasına karşı bir dava açılmış durumdadır. Bu dava ile ilgil ibirlikte 61 kişinin siyasi hayattan yasaklanması durumunda da talebi var.

Türkiyedeki bütün halkımız gözünü bu kararın sonucu beklemek durumunda kalmıştır.

Hakaretlere maruz kaldık ben arkadaşlarımın bu konudaki düşüncelerini ve duyguluaranı bundan dolayı üzüntülerimi belirtiyorum. O neden le bizim çalışma düzenimiz neyi gerektiyorsa o çerçeveden olaylara bakmak zorunda kaldık. Bu davaların gerek siyasi gerekse ekonomik önemi nedeniyle bu davanın bir anönce sonuçlanmasını göz ardı edemezdik. Bu davanın öneminin ne kadar önemli olduğunu ve toplumu ne kadar ilgilendirdiğini görmemezlikten gelemezdik. Arkadaşlarımızı da görevlendirirken bu çerçevye dikkat ettik. Arkadaşımız bu konuda deneyimli ve birikimli idi.

Adı geçen ve eleştirilen arkadaşımınız tercih sebebi türban meselesinin arkadaşımız tarafından incelenmiş olması sebebiyle bu partinin görülmesiyle ilgili ve kolaylık olmasından dolayı arkadaşımız görevlendirilmiştir. Bunun haricinde herhangi bir şey düşünmeyelim. Siyasi parti kapatmalarla ilgili bizim bu davada bir partinin kapatılmasıyla ilgili mutlu olduğu söylenemez. Biz de bu davalarda karar vermelerde çok ciddi sıkıntılar çekiyoruz. Ancak ne yazık ki bu konuda çağdaş demoktarit ülkelerle olan yasal değişiklikler yapılmayıp ne zaman ki bir siyasi parti kapatma davası gündreme gelir ise o zaman tartışılmaya başlar. Ama bu maalesef pek gerçekleşmedi ve bu tartışmalar bu tür davalar açılmaya başladığı anda canlılığını kazandı. Ben bu sonucun çok iyi değerlendirileceğine ve analiz edileceğine temennisinde bulunmak istiyorum. Anayasadaki bu sayıyı tutturamamış olmasından dolayı bir kapatma kararı çıkmamıştır. Ama bu kararın sonucunda bu partiye bir ihtar kararı çıkmıştır.

Admin
Admin

http://artistforum.yetkinforum.com