ForumKralTürkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrant Dink suikastıyla ilgili istihbarat bilgilerini hatırlamayan Albay Öz fena yakal

Hrant Dink suikastıyla ilgili istihbarat bilgilerini hatırlamayan Albay Öz fena yakal Empty Hrant Dink suikastıyla ilgili istihbarat bilgilerini hatırlamayan Albay Öz fena yakal

Mesaj  Admin Paz Ağus. 10, 2008 3:24 pm

Hrant Dink suikastıyla ilgili istihbarat bilgilerini hatırlamayan Albay Öz fena yakalandı.
24 Temmuz 2008 Perşembe 13:25

Hrant Dink suikastının gerçekleştiği tarihte Trabzon�da İl Jandarma Alay Komutanı olan Albay Ali Öz, savcıya verdiği ifadesinde istihbirat bilgilerini hatırlamadığını söyledi.
....................
Günlerce tartışılan bu açıklamanın ardından Albay Öz ile ilgili ilginç bir iddia daha ortaya atıldı. İddianın sahibi Milliyet gazetesinden Can Dündar... Dündar, delilleri karartılan üç önemli cinayetin soruşturmasının da başında olduğunu yazdı. İşte Dündar�ın Albay Öz�e dair ilginç iddiası; ------------------------------------------------------------------------------- Biz unutmadık! Bir ekim günü koşarak gitmiştim Ahmet Taner hocamın evine... Kalleş bir tuzakta öldürülmüştü. (...) Sonradan öğrendim ki, bombalandıktan sonra alev alan araba �söndürme amacıyla�, oradaki bir beton kamyonundan alınan suyla ve üzerindeki kanıtlarla birlikte �yıkanmış�. (...) Bu haberi verince gazete gece manşetini değiştirmiş ve faciayı haber vermişti: �Arabayı yıkadılar!� (22.10.1999) (...) Yıllar geçti; karartılan deliller, dinlenmeyen şahitler, unutkan yetkililer değişmedi. Nihayet Hrant Dink suikastında da cinayet planını bir muhbirin Jandarma�ya duyurduğu, istihbaratı alan görevlilerin de bunu Trabzon İl Alay Komutanı�na bildirdiği ortaya çıktı. (...) Dönemin İl Alay Komutanı geçen hafta tanık olarak mahkemeye davet edildi. �İstihbarat toplantısında bu konu gündeme geldi mi?� diye soruldu: �Hatırlamıyorum� dedi Albay... �Konu iki gün sonra odanızda yeniden açıldı mı?� �Hatırlamıyorum� dedi Albay.., �Astlarınıza muhbirle görüşme onayı verdiniz mi?� �Hatırlamıyorum� dedi Albay... �O tarihte Trabzon�da görevli miydiniz?� �Hatırlamıyorum� dedi Albay... Kızdı hâkim: �Bir hafıza sorununuz mu var?� diye sordu: �Herhangi bir sorunum yok� dedi Albay... Ama onun �Hatırlamıyorum�larını dinlerken biz onu hatırladık: �Yıkama nedeniyle delillerin kaybedildiği� Ahmet Taner Kışlalı cinayetinde orada, bombalanan arabanın başındaydı. Olay yerinde ilk incelemeyi yapan oydu. �Çekilen görüntülerin kaybedildiği� Ulucanlar operasyonunu gerçekleştiren de oydu. Yargılanacağına terfi etmiş ve bu kez de yolu Hrant Dink�in cinayetiyle kesişmişti. Böyle bir sicil, kimde olsa hafıza sorunu yaratırdı.

iİnternet Haber

Admin
Admin

http://artistforum.yetkinforum.com