ForumKralTürkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

'Izdırabı biz çektik'

'Izdırabı biz çektik' Empty 'Izdırabı biz çektik'

Mesaj  Admin Ptsi Ağus. 11, 2008 9:19 am

Beşiktaş´ta küskünler barıştı, İbrahimler biraraya geldi. Özür dileyen Üzülmez, "Tek düşüncemiz takıma dönmek" dedi. Artık Siyah-Beyazlı yönetimin af kararını açıklaması bekleniyor.
11.8.2008

‘Aramızda sorun yok
’Avusturya kampında kavga edip, kadro dışı bırakılan İbrahim Üzülmez ile İbrahim Toraman, dün Ümraniye’de biraraya geldi. Yönetimin izni doğrultusunda gerçekleşen basın toplantısında Toraman konuşmaktan kaçınırken, Üzülmez özür diledi. Tecrübeli oyuncu, “Camiamızdan, başkanımızdan, menacerimizden, özellikle de hocamız Ertuğrul Sağlam’dan özür dilerim. Üzgün olduğumuzu belirtmek ve geçmişten bu yana İbrahim Toraman ile aramızda bir sorun olmadığını anlatmak için bu toplantıyı düzenledik” dedi.

‘Gerçekten üzüldük’
Üzülmez, “Hayatta bazen hatalar olabiliyor. Bu hataları yaptık. Önemli olan hatalardan dersler çıkarmak. 8 yıl camiada oynamış, kaptanlık yapmış oyuncu olarak böyle bir olayla gündeme gelmek beni fazlasıyla üzdü. Güzelliklerin ve şampiyonlukların konuşulduğu konularla gündeme gelmek isterdik. En büyük sıkıntıyı biz çektik. Büyüklerimiz nasıl bir karar alır, bilmiyorum. Ama bizim düşüncemiz takıma geri dönmek. Şampiyonluk yolunda takıma katkı sağlamak istiyoruz. Böyle bir olayı da unutturmak istiyoruz” diye konuştu.

‘Hep gündemde kaldık’
“Beşiktaş'ı kaptanlık yapmak için sevmedim” diyen İbrahim Üzülmez, “Bunu özellikle vurgulamak istiyorum. Takıma geri dönersek, kaptanlık konusunda sıkıntı yaşanabileceği konuşuluyor. Kaptan kimse, o arkadaşımıza elimizden geldiğince yardımcı olacağız. Daha önce benzer olaylar yaşandı, hocaya krampon telefon atanlar oldu, farklı takımlarda yaşanmışlıklar var. Bizimkisi çok gündeme geldi. Bizim olayları unutup, önümüze bakmamız gerekir” dedi. İkili daha sonra birlikte fotoğraf çektirdi ve Ümraniye’den

Hiç konuşmadılar
Üzülmez ile Toraman, dün Ümraniye’de barıştı ancak basın toplantısının kısa tutulması ve iki futbolcunun birbirleriyle hiç konuşmaması dikkatlerden kaçmadı. Toraman’ın rahat tavırları dikkat çekerken, Üzülmez’in gergin olduğu ve objektiflere gülümsememesi gözlendi. Ayrıca Ümraniye’de yöneticiler, teknik direktör Ertuğrul Sağlam ve menacer Sinan Engin’in bulunmadığı bildirildi. Kulüpten sadece basın sorumlusu Tuncay Yanık, toplantıyı izledi.

3 Temmuz
Önce yemekhanede, sonra Sinan Engin’in odasında kavga eden ikili, apar-topar İstanbul’a gönderildi. Üzülmez ile Toraman kadro dışı bırakıldı, satış listesine kondu, “Dönüş yok” dendi.

Yıldırım Demirören: 13 Temmuz
“Beşiktaş kendi değerlerinden asla taviz vermez. Bu konu, bu duruşa örnektir. İsimler önemli değil, ama bu olaya karışan iki oyuncunun geri dönüşü bu saatten sonra söz konusu bile değildir. Biz, Toraman’ın yerine transfer çalışmalarına başladık bile...”

Ertuğrul Sağlam: 13 Temmuz
“Üzülmez, ‘Hoca sahip çıkmadı’ demiş. Kuralları ben koydum, uygulamayı ben yaptırırım. Geri dönüş olmamalı. Biri 34 yaşında, diğeri milli, onlara takımı emanet etmişiz. Onlar bu işten vazgeçmişler.”

Sinan Engin: 25 Temmuz
“Medyamız, iki kaptanı biraraya getirip, barış rüzgarı estirmek istedi. Üzülmez hazır olduğunu söylerken, Toraman gelmemiş. Artık onlar için yapacak bir şey kalmadı. Bu konu kesin olarak kapanmıştır.”

İbrahim Toraman: 5 Ağustos
“Taraftarımızdan ve Beşiktaş camiasından özür diliyorum. Hatamızı kabul ediyoruz. Bu doğrultuda başkanımızdan, yönetim kurulumuzdan, hocamızdan ve Sinan Engin’den özür diliyorum. Onları zor duruma düşürmüş olduk.”

Admin
Admin

http://artistforum.yetkinforum.com