ForumKralTürkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Benden mucize beklendi"

"Benden mucize beklendi" Empty "Benden mucize beklendi"

Mesaj  Admin Ptsi Ağus. 11, 2008 9:28 am

29. Yaz Olimpiyat Oyunları´nın ilk gününde, halterde bayanlar 48 kilo müsabakasında "sıfır" çeken milli halterci Nurcan Taylan, kendisini savundu.
9.8.2008

Oyunlara 25 gün kala sakatlık yaşadığını ve bu yüzden antrenman yapamadığını ifade eden Nurcan Taylan, "Sakat olduğumu herkes biliyordu. Burada kaybedeceğimi bile bile podyuma çıktım. Bu belki bir maceraydı. Benden bir mucize beklendi, fakat ben bu mucizeyi gerçekleştiremedim" dedi.

Halterde mucizelere yer olmadığını, 20-25 gün antrenman yapmayan bir sporcunun performansında yüzde 80 gerileme meydana gelmesinin normal olduğunu vurgulayan Taylan, şöyle devam etti: "Burada dünya rekoruyla başlayalım dedik. Bu yüzden de çok ağır ve hatalı bir antrenman programı uyguladık. Kaybedeceğimi bile bile podyuma çıktım. Çünkü 20 gündür dizimdeki ağrı nedeniyle oturmakta dahi güçlük çekiyorum. Herşeye rağmen bayrağımı temsil etmek istedim. Buraya gelmeseydim hakkımda başka şeyler söylenecekti. Antrenörlerim bana çok güvendiler. Çünkü iyi antrenmanlarım vardı. Burada olmamı istediler, çünkü mucizeyi gerçekleştirebileceğime inandılar. Fakat olmadı. 4 yıldır burası için hazırlanıyordum ama nasip değilmiş. Bana inandığı için federasyon başkanımız Hasan Akkuş’a da teşekkür ediyorum."

Taylan, sporu bırakmasının sözkonusu olmadığını da belirterek, "3 ay önce Avrupa Şampiyonu olurken elde ettiğim derece, bu olimpiyatta ikincilik için yeterliydi. Henüz yaşım 25 ve sporu bırakmam için hiçbir neden yok. Kendimi toparlayabilirim, önümde daha çok güzel günler olduğuna inanıyorum" diye konuştu.

Admin
Admin

http://artistforum.yetkinforum.com

- Similar topics