ForumKralTürkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zaman'ın sildiği resim

Zaman'ın sildiği resim Empty Zaman'ın sildiği resim

Mesaj  Admin Ptsi Ağus. 11, 2008 11:41 am

Zaman'ın sildiği resim

Avea'nın reklam karikatürü vardı gazetelerde. Ancak Zaman'da farklı çıktı. Gazete konuya ilişkin açıklama yaptı.

Zaman Gazetesi, dünkü sayısında yayınladığı GSM şirketi Avea’nın reklamında maymun resmi yer almadı. Reklam anlaşmalı gazetelerin hepsinde aynen yayınlanırken, Zaman Gazetesi, "evrim tablosu"nu andıran karikatürdeki maymunu yok etti.

Avea yetkilileri, "Zaman Gazetesi’ne gönderdiğimiz karikatürün orijinali böyle değildi" dedi. Karikatürün sahibi Emre Ulaş ise olayı meğine, 80 yıllık cumhuriyete ve bilime saygısızlık olarak niteledi.

Ben biraz dedim gececiler abartmış

Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı Mehmet Kamış, rekl..... sansür uygulanması için şu açıklamaya yaptı: "Karikatür gündüz gelmesine rağmen gözümden kaçmış, görmemiştim. Gece yazı işlerinden aradılar, söz konusu karikatüre okuyucuların yarın büyük tepki gösterebileceği konusunda beni ikaz ettiler. Ben de karikatürün biraz belirsizleştirilebileceğini söyledim. Ancak gecedeki arkadaşlar abartmışlar. Yapılan şey güzel olmamış."

Emre Ulaş'ın Avea kampanyası için yaptığı orjinal çizim

Emre Ulaş'ın karikatürünün Zamn'da yayınlanan hali

Admin
Admin

http://artistforum.yetkinforum.com